Korona Testi Oldum. Sonuçlar Ne Zaman Çıkar?

Merhabalar,

Uzun zamandır bloğuma yazı yazmıyorum. Malum iş güç yaşam mücadelesi zaman yetmiyor. Geceleri geç yatıyorum, sabah erken saatlerde kalkıyorum. 3 – 4 saatlik uyku artık yetmemeye başladı. Bu konuda biraz düzene sokmam lazım kendimi. Bu sene çok kötü geçiyor. Virüs, ekonomi, dünya üzerinde olan olaylar ve doğal afetler. Yani bir insanın yaşamı boyunca denk gelebileceği çoğu şeyi 1 sene içerisinde yaşamış olabiliriz.

Yaklaşık 1 ay önce çok kötü üşüttüm. Hava geçişiyle birlikte bir akşam gezisine çıkalım dedik, havada sıcaktı camları filan açtık hasta olduk. Ne olduysa ondan sonra oldu 🙂 Hala öksürüğüm geçmedi. Üşüttüğümde sigara içmiyorum. Hastalığım geçti ama bu seferde yaklaşık 2 haftadır öksürüklü balgam atıyorum. Virüs şüphesiyle test olmaya karar verdim. Biraz araştırma yaptım detaylı olarak bilgi alamadım.

Özetle şu şekilde başımdan geçen durumları anlatayım:

  1. 05.11.2020 İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’ne gittim.  Konum: https://goo.gl/maps/6vZMKzANQLkk7AWx7
  2. İçeri girip danışmadan sıra numarası aldım. Mesafeli olarak Triaj odasında muayene olabilmek için sırada bekledim. Triaj (Triyaj): Savaş alanlarında ve acil servislerde tıbbi önceliklere göre belirlenen bir sistemmiş.
  3. Triaj odasında bulunan doktor bana şikayetlerimi sorup, parmak ucuma taktığı nabız ölçerle nabzımı ve ateşimi ölçtü. Söylemiş olduğum halsizlik, geçmeyen öksürük ifadelerime göre beni covid 19 pansiyonuna yönlendirdi.
  4. Covid-19 Pansiyon sırasına girerek yaklaşık 30-40 dakika bekledim. Ben sıraya girdikten sonra arkada çok kuyruk oluştu. Erken gelmekte gerçekten fayda var.
  5. Sıram geldikten sonra pansiyon odasına girdim ve tekrar şikayetlerim soruldu. Aynı şeyleri söyledikten sonra barkod vererek beni test olunan alana yönlendirdi.
  6. Test odasına girdim ve kulak çubuğunun uzun haliyle burnumdan ve ağzımdan örnekler aldılar. Sonrasında çıktım ve eve geldim.
  7. Test sonucu 24-48 saat arası denildi bu hastanede. 24 saat geçmesine rağmen hala testimin sonuçları çıkmadı.

***

06.11.2020 tarihi itibari ile Aile sağlığı merkezinden aradılar ve ne durumda olduğumu sordular. Testim sonuçlanana kadar ailemle birlikte evde kalmam söylendi. Dışarı çıkmam yasakmış. Test sonuçları maksimum 4 güne çıkıyormuş.

06.11.2020 – 21:02

Evet bu akşam sonucum negatif olarak çıktı. Yaklaşık 34 saatte sonucumu öğrenmiş oldum. Allah hasta olanlara acil şifalar versin. Umarım bu bela tez zamanda yok olur gider.

Tedbirlere devam. Herkese sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.