Web Geliştirici / Sistem Uzmanı / SEO Uzmanı / Gamer | Blog sayfam üzerinden vakit buldukça işe yarayacak notlarımı yayınlamaktayım.

PHP güncelleme sonrası deprecated preg_replace() hatası çözümü

Merhabalar,

Hata Kodu:

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/*******/public_html/vqmod/vqmod.php on line 252

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/*******/public_html/vqmod/vqmod.php on line 252

 

Opencart için PHP sürüm güncellemesi yada web hosting taşınması sonrası ortaya çıkan bu sorunun çözümü için şöyle adım izleyebilirsiniz:

 1. /public_html/vqmod/vqmod.php (hata dosyası ne olarak gözüküyor ise)
 2. 252. satıra inin yada şu $modFilePath = preg_replace(‘/([^*]+)/e’, ‘preg_quote(“$1”, “~”)’, $modFilePath); satırı bulunuz.
 3. İlgili satırı $modFilePath = preg_replace_callback(‘/([^*]+)/’, function ($m) { return preg_quote($m[1], “~”); }, $modFilePath); olarak değiştiriniz.

Yardımcı Kaynak

2 Comments

  Levent Ünal

  10th Nis 2019 - 20:31

  Opencart 1.5.3.1 başka domaine taşımıştım.İlk anlarda her şey normaildi.Fakat ertesi gün üstteki hata kodlarından çıkmaya başladı.Kod değişimini yaptım fakat bu kezde beyaz sayfa çıkmaya başlamıştı .Sonunda vqmod klasörünü vqmodxxx yapıp aynı sistemde yaptığım başka bir sayfanın vqmod klasörünü ekleyip vqmod/install deyince sistem düzeldi.
  Biraz uzun oldu.Kısaca vqmod yeniden yükleyince çözüldü…

   hck28tr

   17th Nis 2019 - 14:43

   @Levent Ünal, yaşadığın bu durum ve çözüm sürecin ile ilgili vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

×